Rakovina: Výstraha druhého stupňa

Autor: Matej Súkeník | 25.11.2015 o 18:17 | Karma článku: 5,95 | Prečítané:  911x

"Čoraz viac rozmáhajúci sa fenomén, ktorí "kosí" jedného za druhým." "Máme ju v rodine, je dedičná." "Každého z nás čaká." "Nevyhnem sa jej." NAOZAJ? Rád by som sa na túto tému pozrel z pohľadu študenta medicíny.  

O čo teda ide? Je situácia naozaj  závažná? Jedno je zrejmé, v poslednej dobe je výskyt rakoviny skutočne na vzostupe. Ale prečo je tomu tak?

Momentálne sa nachádzame vo veľmi zložitej vývojovej etape. Ľudstvo čelí mnohým etickým a morálnym konfliktom. Doba, ktorá je označovaná ako uponáhľaná hrá do karát v mnohých ohľadoch. Naozaj, nie je zlá. Jednoducho je. Otvára nám nové perspektívy, ktoré boli doposiaľ nepomenované. Môžeme bádať a splniť si všetko, čo naše srdce láka. Kde je teda problém?

Naše telá sú zložené z veľkého množstva buniek, ktoré sa neustále menia, opravujú a vymieňajú. Je dokázané, že ľudské telo sa obnovuje každých 11 mesiacov. Ako je teda možné, že sa choré bunky jednoducho nezničia a nevytvoria sa nové, zdravé? V prírode panujú presne definované pravidlá. Tak ako v púšti nerastú ruže, tak ani v zdravom tele nevzniknú degenerované bunky.

Čo však považovať za zdravé telo? Samozrejme k téme zdravého životného štýlu bolo veľmi veľa povedaného. Momentálne je to jedna z najviac prosperujúcich oblastí. Samozrejme, že správnym prístupom k svojmu telo získam len priaznivé výsledky. Ale stačí to? Vraciam sa späť k uponáhľanej dobe, ktorú by som rád premenoval na dobu zmätku a úzkostí. 

Na plnej čiare zlyhávame na poli vlastnej psychológie a o stránke duchovnej ani nehovorím. Sme ovládaní zlými správami, ktorými nás kŕmia. Sme tam, kde byť nechceme. Trápia nás ľudia, ktorí nám nemajú čo ponúknuť. Veríme, ale v zápätí pochybujeme. Pochybujeme o našich schopnostiach, o lepších zajtrajškoch, čiže v konečnom dôsledku neveríme ani Bohu. A to aj napriek častým návštevám kostolov, ktoré sa vo väčšine nesú v duchu - kto zaspieva hlasnejšie, toho viera je oddanejšia.

Čo chcem celým týmto povedať? Chcem len poukázať na fakt, že naše fyzické telo je bezprostredne prepojené s našou dušou - psychikou. Všetky úzkosti, strachy a konflikty v nás vyvolávajú pnutie, ktoré vyvoláva ďalšie emócie s nízkymi vibráciami. Naše podvedomie je zahltené predstavami, ktoré v živote nechceme. Žiaľ, podvedomie nepozná logiku, ono jednoducho koná, i keď je to deštruktívne pre naše telo.

Skúste sa prejsť záhradou svojej mysle. Sústreďte sa na emócie, ktoré pociťujete. Pozorujte sa. Prečo vzniká počas vášho dňa stres? Čoho sa bojíte? Je to naozaj tak dôležité, že dovolíte oslabiť svoj imunitný systém? Naozaj stojí za to hľadať chybu v iných a tým si len dokazovať svoju bezmocnosť?

Nepoznám lepší prístroj, akým je náš mozog. Dokážete mu nadiktovať každú správu a on ju vykoná. Preto si dávajte pozor, čo si do neho ukladáte. Je dôležité pochopiť, že v našom podvedomí sa nachádzajú informácie o každom jednom orgáne. Podvedomie presne vie ako má vyzerať, keď je zdravý. Stačí len prevziať zodpovednosť za vlastný život. Dajte svojmu podvedomiu jasný signál, že chcete byť zdravý. Prijmite ako fakt, že vaše podvedomie vás bude rešpektovať a všetko zariadi. O tom nie je pochýb. Keď už aj západná medicína aplikuje procesy na liečenie psychického stavu pacienta počas rôznych ochorení, len aby mala liečba vyššiu úspešnosť.

Obklopte sa tým, čo chcete mať v živote. Hľadajte spôsoby ako sa cítiť skvelo. Rozdávajte radosť a neprestávajte pochybovať vo svoje telo. Dokáže zázraky. Robí ich pravidelne.Len verte a nepochybujte. Čo môžete stratiť? Nič. Je možné len získať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?