Rešpekt a vzájomná úcta už dávno nie sú moderné

Autor: Matej Súkeník | 13.8.2014 o 21:04 | Karma článku: 5,79 | Prečítané:  530x

"Úcta je láska v civile" Frenkie Byrne Životné hodnoty sa menia doslova z minúty na minútu. Mám svoje záľuby a dokonca aj svoje sny. Viem, čo chcem v živote dosiahnuť. V mnohých veciach sa zlepšujem a viem, prečo to robím. Stáva sa, že opomeniem fakt, že na svete nie som sám. Tak ako ja potrebujem podporu, uznanie a pochopenie ľudí,  rovnako potrebuje moje okolie podporu z mojej strany. Dávaj a dostaneš. Vari to tak nie je?

Určite nie som sám, kto spozoroval, že v poslednej dobe ľudskosť a úcta sú skutočne na ústupe. Spozoroval som to aj sám na sebe. Menej ďakujem, ba dokonca menej prosím. Triviálne základy, ktoré do mojej hlavy vštepovali už rodičia. Prečo sa snažím zabúdať na základné hodnoty a nahradzujem ich niečim iným? Možno si naivne myslím, že keď predstieram odvážnu a sebaistú verziu svojej osobnosti, tak som silnejší a mám výhodu oproti ostatným. Avšak tento "svetonázor" nie je v žiadnom prípade správny.

Toľko energie vkladám do toho, aby som pôsobil na okolie dobre. A výsledok? Je viac ako zlý. Totižto tadiaľto cesta nevedie. Musím sa čo najskôr vrátiť k "starým" hodnotám našej spoločnosti. Každým dňom sa snažím niekoho povzbudiť. Snažím sa mu ukázať cestu, ako sa mať, čo i len o desatinu lepšie. Neprenášam svoje zlé nálady na okolie, vyriešim si ich s jedinou osobou, ktorá vie pravdu. So sebou samým.

Nie každý akceptuje, že sa na svet pozerám z iného uhlu. Lenže mne to neprekáža. Nie je jednoduché pomáhať iným, pretože veľakrát sa to môže zvrtnúť proti mne. Ale keď človek vie, čo robí a verí v seba samého, je táto cesta jednoduchšia.

Nemám zámer každého presviedčať o tom, že naše správanie odráža stav našej duše. Viem, že dobrými spôsobmi prezentujem samého seba a dokonca dokážem spríjemniť aj niečí deň. A najkrajšie na tom celom je to, že keď nastane moment mojej melanchólie, vždy sa nájde niekto, kto mi moju pomoc vráti a opäť ma nakopne.

Verím, že sa vždy nájdu ľudia, ktorí odmietnu "pravdu" okolitého sveta a použijú svoju vlastnú myseľ a srdce na ten správny účel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?