II. časť

Autor: Matej Súkeník | 21.3.2014 o 21:37 | Karma článku: 4,67 | Prečítané:  253x

Nedočkavo som rozviazal šnúrku, ktorá obopínala celý zápisník a začal som listovať. Hneď na prvej strane ma oslovili nasledujúce slová: „Pátračom, ktorí hľadajú a určite nájdu.“ Štylizácia tejto vety sa mi zdala veľmi netradičná. Bolo mi však hneď jasné, že nasledujúce strany sú určené konkrétnym ľuďom. Ľuďom – pátračom. Nemal som však predstavu, koho tým autor myslel.

Po prečítaní týchto slov sa mi oči intuitívne posunuli o pár riadkov nižšie. Bol tam ceruzkou nakreslený žiariaci kryštál. Autor zápisníku musel byť skutočne veľmi talentovaný. Obrázok bol nakreslený s neuveriteľnou presnosťou tak, aby hneď na prvý pohľad bolo jasné, čo zachytáva. Avšak skutočný význam tohto obrázku, ako aj nápisu na tejto strane som si zatiaľ vysvetliť nevedel. Otočením strany som pokračoval ďalej a okamžite sa mi naskytol pohľad na ďalšiu stranu rukou písaného textu. Bolo zreteľné, že autor kládol dôraz na úpravu, pretože všetko na strane malo svoje miesto. „Som filozofom života. Za všetko, čo sa mi kedy v živote prihodilo som úprimne vďačný. Každá jedna udalosť, či už pozitívna alebo negatívna, mala na môj život obrovský vplyv. Naučil som sa žiť naplno. Nebolo to jednoduché. Žil som v nie príliš zhovievavom režime. Ale dokázal som prekonať všetky strasti a útrapy života, aby som si mohol naplno vychutnať tie najkrajšie okamihy môjho pobytu medzi živými. Teraz držíš v ruke celú moju životnú filozofiu. Všetko, čo som sa za celé roky naučil. Predávam ti to s vierou, že pomôžem rozjasniť tvoj pohľad na okolitý svet. Jediné, na čom po smrti záleží je, či som svojím životom mohol prispieť aj ďalším generáciám.“ Dlho som nečítal nič podobné. Pár riadkov zachytáva skutočné odhodlanie človeka žiť. Nikdy predtým ma nenapadlo rozmýšľať spôsobom, že je potrebné prekonať všetky životné ťažkosti len preto, aby mohla prísť vytúžená odmena v podobe šťastného obdobia. „Na začiatku každého veľkého skutku je rozhodnutie. Rozhodnutie niečo zmeniť. Na nasledujúcich stranách som vypracoval postup, ktorý ti pomôže pozerať sa na svet inými očami. Taktiež od teba očakávam, že budeš disciplinovaný, pretože na konci každej časti ti zanechám jednu úlohu, ktorú by si mal splniť, ak chceš čo i len trošku zlepšiť kvalitu tvojho života. Ak si myslíš, že na tvojom živote nie je čo zlepšovať, tak ti z celého srdca blahoželám. To sa skutočne podarí málokomu.“ Bol som presvedčený, že musím na sebe pracovať. Zbadal som pomocnú ruku, ktorá mi bola ponúknutá a bol som rozhodnutý, že spravím všetko, čo sa dočítam. Bol čas zmeniť pohľad na svet, žiť kvalitnejší a šťastnejší život. „Ak si pripravený, priateľ môj, nachystaj si prosím nejaký zošit alebo zápisník. Niektoré myšlienky si budeš potrebovať poznačiť, inokedy ťa požiadam, aby si niečo napísal. Skutočný dôvod spoznáš až neskôr. Nateraz mi stačí tvoja dôvera.“
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?