Krok vpred

Autor: Matej Súkeník | 30.1.2014 o 22:00 | (upravené 30.1.2014 o 23:45) Karma článku: 3,69 | Prečítané:  209x

"Som si istý, že sme pánmi nášho osudu, že naše úlohy, ktoré pred nami ležia, nie sú nad naše sily, a že žiadna drina alebo úsilie nie je väčšie než môžeme zniesť. Kým veríme tomu, čo robíme, a kým máme nezdolateľnú vôľu víťaziť, víťazstvo je naše." Winston Churchill

Vyššie uvedená myšlienka bola mojim odrazovým mostíkom. Nevedel som ako zmením svoju doposiaľ čiernu minulosť na svetlú prítomnosť. Nedokázal som si vážiť žiadnu z radostí, ktoré mi každodenne ponúkal sám život. A aj napriek tomu, že som doposiaľ neviedol nijako radostný život, podarilo sa mi zmeniť svoj pohľad na všetko okolo mňa. A verte alebo nie, jediné, čo nám kedy mohlo brániť v našom šťastí sme my sami. Ako môžeme sami sebe brániť v šťastí? Je to nejaké čudné, nemyslíte? Nebol som si istý, čo je na tom pravdy, ale aj napriek tomu som sa rozhodol vyskúšať to. Minulosť je všetko dianie, ktoré sa už uskutočnilo, ktoré nemožno už ani zmeniť ani ovplyvniť a ktoré je pevne a nezmeniteľne usporiadané v časovo uplynulom období. Presne takto by sa dala charakterizovať minulosť ako taká. Keď sa zamyslíme nad touto definíciou, nachádzame v nej všetko potrebné na to, aby sme pochopili jeden z mnohých princípov šťastného života. Je potrebné sa zmieriť s tým, že minulosť nezmeníme a ani neovplyvníme. Zamyslite sa, koľko času denne stratíte ľutovaním niečoho, čo už nikdy nezmeníte. A čo sa tým zmení? Vskutku nič. Akurát strácate potrebnú silu do života, ktorú ste mohli využiť iným spôsobom. Ak chcete viesť šťastný život, zmierte sa s tým, že odteraz nemôžete ľutovať nič z toho, čo sa stalo v minulosti. Musíte si vážiť všetko, pretože naša vlastná minulosť je naším najlepším učiteľom. Ľahko sa to hovorí, píše, ale oveľa ťažšie realizuje. Dnešná doba nás naučila byť čoraz viac skeptický. Myslieť na veci, ktoré nie sú pre nás dobré alebo ich už nezmeníme sa stalo naším zvykom. Skôr zlozvykom, ale výsledok spočíva v tom, že sme si našu myseľ nastavili tak, že nedokáže myslieť na nič zmysluplnejšie. A ako najľahšie odstránime nejaký zlozvyk? Nahradíme ho novým zvykom. Vždy, keď sa pristihnete rozmýšľať nad minulosťou presmerujte svoje myšlienky na prítomnosť a tešte sa zo skutočnosti, že rovnakej situácii nemusíte čeliť opäť. Každá udalosť má svoj zmysel a každý nezdar je nám lekciou. Skúste nájsť vo svojej minulosti spomienky, za ktoré by ste mohli byť vďační. Len tým, že svoju myseľ upriamite na dobré veci, zmeníte svoj život k lepšiemu.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?